• Kontrast strony
Kolno: Gramy w gry planszowe

Gry planszowe to często stosowana przez młodzież forma relaksu. Rozwijają one logiczne myślenie, wyobraźnię twórczą i poszerzają horyzonty wiedzy. Hufiec Pracy w Kolnie zorganizował imprezę sportowo-rekreacyjną „Gramy w gry planszowe”. Wszyscy relaksowali się podczas zabawy „Kalambury”. Odgadywano hasła związane ze stresem. Następnie grano w znane i lubiane gry planszowe: „5 Sekund”, „Warcaby”, „Stoopido”, karty „UNO”, „La Cucaracha”, „Ostatnia litera”. Nie było wygranych i przegranych, gdyż chodziło o relaks i odpoczynek. Na koniec wyliczono zalety relaksu z planszówkami.

Na zakończenie uczestnicy stwierdzili, że odprężyli się i odpoczęli. Dowiedzieli się też, jak unikać stresu i lęku przed obowiązkami szkolnymi. Uznano gry planszowe za dobrą formę relaksu. Celem było zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz poszukiwania alternatywnych form do unikania lęku i stresu szkolnego. Uświadomiono młodzież, co powoduje stres i jak z nim walczyć. Uczestnicy wypowiadali się o swoich przeżyciach.

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca w Hufcu Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.