pdptr

dkba1

Hufiec Pracy w Grajewie przyłączył się do akcji #podlaskaoffline, organizowanej w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2021. Głównym celem akcji jest uświadomienie młodzieży, jak dużo czasu obecnie poświęca się na korzystanie z Internetu i pokazanie, jak w inny sposób można ten czas spożytkować.

W czasach rozwoju technologii z potencjału Internetu korzystają głównie młodzi ludzie, którzy dorastają w ich otoczeniu. Dla młodzieży jest to coś naturalnego, wystarczy Internet i smartfon, by zaspokoić swoje potrzeby w różnych obszarach życia. Internet stał się nieodłącznym elementem życia społecznego, rozrywki i codziennej aktywności, która toczy się równolegle online i offline. Wiedza na temat zagrożeń, które wynikają z nieumiarkowanego korzystania z Internetu jest niewielka.

By szerzyć informacje na temat racjonalnych zasad korzystania z zasobów rozwoju technologicznego i ograniczyć jego negatywne skutki, Hufiec Pracy w Grajewie promuje akcję „offline challenge” a także inne przedsięwzięcia w ramach tej akcji, wskazując tym samym sposoby na organizację czasu wolnego. By wypromować akcję #podlaskaoffline i zachęcić do przyłączenia się do niej jak największej ilości osób Hufiec Pracy w Grajewie ogłosił konkurs na plakat, który ma nawoływać do wzięcia udziału w wyzwaniu „offline challenge”. Efektem konkursu było dostarczenie przez uczestników czterech bardzo ciekawych prac. Wszystkie prace zostały udostępnione na grupie Hufca Pracy w Grajewie na portalu facebook.pl oraz zawisły na ścianach budynku Hufca.

hpgrajewo podlaskaoffline 05022021 1  hpgrajewo podlaskaoffline 05022021 2

hpgrajewo podlaskaoffline 05022021 4

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Laska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.