• Kontrast strony
Grajewo: „Pamiętamy o zapomnianych”

Już na początku października rozpoczynają się przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Wszystkich Świętych. Nie brakuje takich, którzy już skrupulatnie porządkują groby i ich najbliższe otoczenia. Opieka nad grobami jest w tym szczególnym dniu bardzo ważna, dlatego uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie zadbali o groby opuszczone i zapomniane.

Młodzież odwiedziła grajewski cmentarz uprzątając zaniedbane mogiły. Pracy było dużo – odgarnianie liści, wyrzucenie śmieci a także wyrwanie chwastów. Pracom porządkowym towarzyszyła refleksja, zaduma i modlitwa. Na koniec uczestnicy zapalili symboliczny znicz.

Sprzątanie grobów to swego rodzaju okazanie szacunku dla osób, które w nich spoczywają, a także nauka bezinteresowności i empatii. Warto więc dbać o miejsca spoczynku naszych najbliższych pamiętając o „zapomnianych”.

Grajewo: „Pamiętamy o zapomnianych” Grajewo: „Pamiętamy o zapomnianych”

Autor tekstu i zdjęć: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.