• Kontrast strony
Grajewo: IX Kwesta pod hasłem Alejki Cmentarza

Uczestnicy Hufca Pracy w Grajewie wraz z kadrą włączyli się w kwestę na rzecz renowacji alejek na cmentarzach parafialnym i komunalnym w Grajewie. Stowarzyszenie „Lepsze Grajewo” już po raz dziewiąty zorganizowało to ważne przedsięwzięcie, dzięki czemu zostaną utwardzone kolejne metry cmentarnych alejek.

Wolontariusze z Hufca po raz kolejny włączyli się w coroczną akcję i wspólnie z wychowawcą ruszyli z charakterystycznymi puszkami, aby wspomóc ważną inicjatywę. Udział w kwestowaniu nie był łatwy, gdyż wymagał od młodych ludzi wrażliwościempatii oraz należytego szacunku dla miejsca, w którym odbywała się zbiórka. Niewątpliwie refleksja, chwila zadumy i poczucie tworzenia czegoś ważnego towarzyszyła wszystkim kwestującym.

Realizacja inicjatywy wpisuje się w proces wychowania młodych ludzi poprzez kształtowanie systemu wartości i poczucia sensu istnienia. Dbałość o nekropolię, miejsce wiecznego spoczynku ludzi, którzy przez lata tworzyli historię, kulturę i tradycję jest świadectwem naszej pamięci o bliskich.

Grajewo: 9 Kwesta pod hasłem Alejki Cmentarza Grajewo: 9 Kwesta pod hasłem Alejki Cmentarza

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – Komendant HP w Grajewie
Autor zdjęć: uczestnik Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.