W Młodzieżowym Centrum Kariery trwają indywidualne konsultacje młodzieży z pośrednikiem pracy i doradcą zawodowym. Celem spotkań jest uzyskanie fachowej pomocy w zakresie poruszania się na lokalnym rynku pracy przez osoby zgłaszające się do jednostki.

Podczas zajęć młode osoby mają możliwość przedyskutowania własnej sytuacji zawodowej, zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy oraz wymaganiami pracodawców na poszczególne stanowiska pracy. W czasie spotkań omawiane są takie zagadnienia, jak: analiza dotychczasowych działań na rzecz podjęcia zatrudnienia, poprawność sporządzenia dokumentów aplikacyjnych oraz zasady prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Przeprowadzenie indywidualnego wsparcia umożliwia dogłębne przeanalizowanie napotkanych przez młodzież trudności w poszukiwaniu zatrudnienia oraz wspólną identyfikację możliwych rozwiązań.

Autor tekstu: Anna Bednarko – pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Grajewie
Zdjęcie: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.