• Kontrast strony

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Z okazji święta ziemi w Hufcu Pracy w Kolnie Rada Młodzieży zorganizowała akcję, polegającą na sprzątaniu terenu wokół budynku, w którym znajduje się siedziba hufca. Następnie młodzież obejrzała film edukacyjny "Dzień Ziemi", z którego dowiedziała się, jak należy dbać o środowisko naturalne. Po projekcji uczestnicy opowiadali, jak oni postępują w życiu codziennym, aby ochronić naszą Planetę przed degradacją. Celem Międzynarodowy Dzień Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

hpkolno dzienziemi 27042021 2

Autor tekstu: Agnieszka Duda – st. wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.