8 lipca 2021 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Augustowie odbyło się posiedzenie zespołu wsparcia. Tematem przewodnim spotkania była rekrutacja do Hufca Pracy w Augustowie. Młodzież, będąca od września br. uczniami szkoły branżowej Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, może ubiegać się o przyjęcie do Hufca Pracy.

Pion rozwoju zawodowego oraz pion opiekuńczo-wychowawczy oferują szereg form wsparcia dla uczestników. Są to m.in.: analiza potrzeb zawodowo-edukacyjnych, diagnoza predyspozycji indywidualnych i zawodowych, zaplanowanie ścieżki zawodowej w oparciu zarówno o potrzeby młodego człowieka, jak i możliwości rynku pracy, znalezienie i dopasowanie oferty przygotowania zawodowego u wybranego pracodawcy, jak również ścisła współpraca ze szkołą oraz domem rodzinnym. Rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy trwa od kwietnia do 30 września br.

Autor tekstu: Ilona Szamatowicz – pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Augustowie
Zdjęcie: Ewelina Romanowska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Augustowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.