• Kontrast strony
Augustów: Andrzejki

Uczestnicy augustowskiego hufca wzięli udział w Zabawie Andrzejkowej, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie. Impreza zorganizowana została w ramach inicjatywy zewnętrznej Rady Młodzieży.

Uczestnicy hufca przybliżyli tradycję andrzejkową, zaś później przyszedł czas na wróżby. Uczniowie szkoły specjalnej dowiadywali się o swojej przyszłości, m.in. kiedy wyjdą za mąż/ożenią się, jak będzie miał/miała na imię ich partner/partnerka. Zwieńczeniem zabawy były wspólne tańce przy muzyce. Celem inicjatywy było kształtowanie odpowiedniej postawy tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością, empatii, a także akceptacji odmienności, ponieważ wszyscy jesteśmy równi. Inicjatywa uświadomiła młodzieży, że pomimo odmienności, każdemu z nas należy się prawo do poszanowania godności.

Augustów: Andrzejki Augustów: Andrzejki Augustów: Andrzejki

Autor tekstu i zdjęć: Jacek Nejfeld – wychowawca Hufca Pracy w Augustowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.