• Kontrast strony

Agresja w sieci jest już niemal zjawiskiem powszechnym. Przemoc w Internecie może dotknąć każdego, dlatego profilaktyka w tej tematyce jest bardzo potrzebna. Ponad połowa młodych użytkowników Internetu przyznaje, że spotkała się z różnymi przejawami internetowej przemocy. Pozostaje więc pytanie, co możemy zrobić, żeby się uchronić przed atakami ze strony prześladowców.

1 marca podczas zajęć wychowawca w 9-10 Hufcu Pracy w Krośnie pani Barbara Ukleja przekazała młodzieży przydatne informacje oraz porady, jak radzić sobie z cyberprzemocą, jak zapobiegać oraz chronić się przed agresją w sieci oraz w jaki sposób pomóc osobie, która już jej doświadczyła. W drugiej części zajęć uczestnicy obejrzeli film pt. „Cyberprzemocy mówimy stop” przestrzegający młode osoby przed narażeniem na manipulacje ze strony przestępców grasujących w sieci.  Młodzież dowiedziała się , jak ważne jest, by nie pozostawiać biernym obserwatorem w momencie, kiedy jesteśmy tego świadkami. Nasza reakcja może bardzo wiele zmienić, a nawet uratować życie, bo cyberprzemoc jest jedną z najpowszechniejszych przyczyn samobójstw wśród ludzi młodych. Cyberbullying - czyli nękanie w sieci - nie może pozostawać bezkarne, więc nasza reakcja może mieć kolosalne znaczenie dla powstrzymania jego rozwoju.

Ciągła edukacja wzmaga czujność jak również wpływa na nasze pozytywne zachowanie się adekwatnie do zaistniałego zagrożenia.

Autor tekstu: Barbara Ukleja, wychowawca 9-10 HP w Krośnie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.