15 grudnia uczestnicy II rocznika 9-9 Hufca Pracy w Krośnie spotkali się z doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Krośnie. Zajęcia prowadzone przez panią Martę Kandefer - Fydrych odbyły się w ramach realizacji rocznego planu wychowawczo – opiekuńczego. Miały na celu przedstawić uczestnikom zagadnienia dotyczące kompetencji twardych i miękkich.

W czasie zajęć młodzież dowiedziała się, że kompetencje twarde są to wszelkie mierzalne wartości, jakimi może pochwalić się dana osoba, czyli umiejętności techniczne, znajomość języków obcych, specjalistyczne umiejętności zawodowe. Natomiast kompetencje miękkie to szereg umiejętności interpersonalnych, społecznych i emocjonalnych, które są niezbędne do skutecznego funkcjonowania w środowisku pracy.  

Na zakończenie zajęć prowadząca przekazała uczestnikom, że pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na kompetencje twarde, ale te miękkie też są bardzo ważne. Zaobserwować to można, chociażby przeglądając oferty pracy na portalach ogłoszeniowych. Podkreśliła iż w dzisiejszym dynamicznym świecie pracy posiadanie zarówno kompetencji twardych, jak i miękkich staje się kluczowym czynnikiem zawodowego sukcesu.

Autor tekstu i zdjęć: Maciej Wojdyła, st. wychowawca 9-9 HP - DM Krosno

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.