W ramach trwających ferii zimowych młodzież 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie udała się na wycieczkę do dawnej siedziby magnackiej rodu Lubomirskich i Potockich znajdującej się w Łańcucie. Otoczony malowniczym parkiem pałac słynie ze znakomicie zachowanych wnętrz mieszkalnych, kolekcji dzieł sztuki oraz przedmiotów codziennego użytku, które ściśle związane były z życiem łańcuckiej rezydencji oraz właścicieli pałacu.

Wycieczka do zamku 2Wycieczka do zamku 3Wycieczka miała edukacyjno-wychowawczy charakter. Przy okazji podziwiania imponujących zasobów Muzeum Zamku w Łańcucie, zaangażowała wychowanków do zainteresowania się kulturą, sztuką, poziomem życia i zwyczajami ówczesnych właścicieli rezydencji oraz związanymi z tym miejscem wydarzeniami społeczno-historycznymi ubiegłego wieku.

Odwiedziny do Muzeum Zamku w Łańcucie to jedna z wielu ciekawych propozycji, które kadra 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie przygotowała dla uczestników podczas trwającej międzysemestralnej, zimowej przerwy w nauce szkolnej.  

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias - komendant 9-1 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.