15 listopada uczestnicy I rocznika 9-9 Hufca Pracy w Krośnie wraz ze starszym wychowawca p. Marcinem Ślązakiem udali się do ARTKina w Krośnie na film pt. „Raport Pileckiego”.

Film opowiada historię wielkiego bohatera drugiej wojny światowej - rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych przeciwstawił się sowieckiej dominacji. Z narażeniem życia dał się aresztować i zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz, by zorganizować tam konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej. Pilecki wziął udział również w  Powstaniu Warszawskim oraz walczył w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do aresztowały go władze komunistyczne, które pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć.

WYJŚCIE UCZESTNIKÓW 9 9 HP KROSNO DO KINA 1

Celem wyjścia była integracja uczestników I rocznika 9-9 Hufca Pracy w Krośnie, ukazanie młodzieży, jak ważna w życiu każdego człowieka jest wiara, czynienie dobra i pomoc drugiemu człowiekowi oraz dążenie do nich mimo wielu trudności i przeciwności losu .

Autor tekstu i zdjęć: Marcin Ślązak, st. wychowawca 9-9 HP Krosno

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.