Nie da się ukryć, że bez względu na pogodę jesteśmy gotowi do działania. 16 stycznia wychowawcy 9-10 Hufca Pracy w Krośnie Barbara Ukleja i Robert Nycz zorganizowali dla młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu „ŻYCIE JEST PRZEDE MNĄ”. spotkanie integracyjne. Młodzież tym razem udała się do krośnieńskiej kręgielni.

Wspólne kręgle jako alternatywa dla nadużywania urządzeń elektronicznych 2

Celem wycieczki było oderwanie się od wirtualnego świata i propagowanie różnych form rekreacji i rywalizacji oraz zwrócenie uwagi na indywidualne zdolności i predyspozycje młodzieży. W ten sposób uczniowie mogli poznać aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Uczyli się również kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką i okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. A współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą, bo motywacja, by być jak najlepszym, sprzyjała ogólnej rywalizacji. Wyczerpujące zmagania zakończyliśmy wspólnym zjedzeniem pizzy.

Wspólne kręgle jako alternatywa dla nadużywania urządzeń elektronicznych 3

Aktywność psychofizyczna odgrywa bardzo istotną rolę w życiu człowieka. Szczególnie ważną i nieocenioną funkcję spełnia w odniesieniu do młodzieży. Mając to na uwadze w krośnieńskim 9-10 Hufcu Pracy podejmuje się szereg zadań aktywizujących młode pokolenie. Najbardziej cieszy fakt, że wyjścia grupowe owocują i pogłębiają integrację między wychowankami.

Wspólne kręgle jako alternatywa dla nadużywania urządzeń elektronicznych 4

Autor  tekstu: Barbara Ukleja, wychowawca 9-10 HP-DK

Autor zdjęć:   Robert Nycz, wychowawca 9-10 HP-DK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.