• Kontrast strony

Przez całe życie uczymy się wykonywania powierzonych nam obowiązków i przewidywania konsekwencji swoich czynów, ponieważ ciąży na nas odpowiedzialność za wszystko co robimy. Zwierzęta to szczególny rodzaj odpowiedzialności. Zarówno te udomowione jak i te żyjące w stanie wolnym potrzebują pomocy, by przetrwać zimę i godnie żyć we wspólnocie z człowiekiem.

W lutym dobiegła końca realizacja autorskiego programu wychowawczego „Wielkie serce dla zwierząt”  skierowanego do uczestników 9-1 Hufca Pracy w Rzeszowie, których łączy szczególna miłość do zwierząt. W jego ramach młodzież własnoręcznie przygotowała budki dla zwierząt, zamontowała w pobliskim parku karmniki oraz zorganizowała zbiórkę karmy.

Wielkie serce dla zwierząt 2Wielkie serce dla zwierząt 3Program miał na celu uczenie odpowiedzialności za życie i zdrowie zwierząt, które są pod opieką człowieka oraz zaangażowanie młodzieży w pomoc dla tych żyjących w naturalnym środowisku oraz tych, które są domownikami. Bo pupil to nie tylko towarzysz zabaw, ale żywa istota, o której trzeba pamiętać, dbać i chronić niezależnie od okoliczności.

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias- komendant 9-1 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.