Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że opieka nad seniorami nie jest łatwa. Wiąże się to nie tylko z pogarszającym się ich stanem zdrowia, ale również ich zależnością od innych. Osoba, która zdecyduje się na pomoc osobom starszym, musi zaspokoić nie tylko ich potrzeby fizyczne, ale także emocjonalne, psychiczne, społeczne i duchowe. Musi również zapewnić im bezpieczeństwo.

Z myślą o tym młodzież z 9-10 Hufca Pracy w Krośnie wraz z wychowawcą p. Barbarą Ukleją podczas zajęć plastycznych własnoręcznie przygotowała kartki dla seniorów z wierszami edukacyjnymi, które pełnić będą podwójną rolę. Oprócz życzeń podnoszących na duchu, zawierają również treści informacyjno-profilaktyczne. Osoby starsze w zabawny sposób zostaną uczulone na to, by nie paść ofiarą oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Dlaczego to takie ważne? Bo pojawia się coraz więcej zagrożeń, których ofiarami padają właśnie seniorzy.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych 3

Celem tego typu zajęć jest zaangażowanie młodego pokolenia w edukowanie osób starszych w trosce o ich bezpieczeństwo. Dlatego uczestnicy krośnieńskiego Hufca wraz z wychowawcami  podejmują takie działania nie tylko od święta,  ale przez cały rok.

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Ukleja , wychowawca 9-10 HP-DK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.