Bezinteresowna pomocy osobom schorowanym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, samotnych i korzystających z paliatywnej opieki medycznej to jedno z oddziaływań opiekuńczo – wychowawczych skierowanych do młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Kapituły Samorządności uczestnicy 9-10 Hufca Pracy w Krośnie wspólnie z wychowawcami Barbarą Ukleją i Robertem Nyczem 26 stycznia odwiedzili podopiecznych krośnieńskiego Hospicjum, dla których przygotowali słodkie wypieki.

Celem przedsięwzięcia była chęć spotkania się z osobami potrzebującymi kontaktu z drugim człowiekiem oraz wzmocnienie wśród wychowanków empatii i zachęcenie ich do aktywnego działania na rzecz osób wymagających wsparcia. Czas spędzony w Hospicjum to nie tylko wsparcie materialne, ale przede wszystkim możliwość niesienia pomocy o charakterze psychologicznym polegającej na szczerej, życzliwiej rozmowie i podniesieniu na duchu.

UCZESTNICY 9 10 HP WSPERAJĄ POMAGAJĄ 2

Pamiętajmy, że najważniejsze są otwarte serca. Cieszymy się, że przynajmniej przez chwilę mogliśmy rozweselić podopiecznych hospicjum.

Autorzy tekstu i zdjęć: Barbara ukleja, Robert Nycz, wychowawcy 9-10 HP w Krośnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.