„Idą Święta, niech będą takie jak chcemy pamiętać, już słychać kolęd dźwięk, znów siądziemy do stołu, to będzie piękny czas …”

W 9-1 Hufcu Pracy w Rzeszowie jak co roku grudzień to najbardziej pracowity miesiąc w roku, w którym trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już od pierwszych dni młodzież spotykała się na warsztatach bożonarodzeniowych, w ramach których stworzyła świąteczne ozdoby i dekoracje. Do ich wykonania wykorzystano dary natury, materiały ekologiczne oraz pochodzące z recyklingu, a także stare bombki, tkaniny, słoiki, świeczki, korę, szyszki oraz drewno.

Idą święta 2

Idą święta 4Powstały gwiazdy, wianuszki, mikołaje, różnorodne stroiki oraz choinka, która  przypomina, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Praca przy tworzeniu stroików była dla młodzieży wspaniałą zabawą, rozwijającą ich kreatywność i zdolności manualne. Spędzony wspólnie czas był dodatkową szansą na pobudzenie wyobraźni, integrację oraz zapoznanie w twórczy i interesujący sposób z polską tradycją.  

Idą święta 6

Idą święta 7Wszystkie wykonane stroiki trafią do pracodawców, zaprzyjaźnionych instytucji, dyrekcji szkół oraz staną się ozdobą na stołach podczas spotkań Wigilijnych.

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias - komendant 9-1 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.