W 9-13 Hufcu Pracy w Przemyślu odbyło się spotkanie młodzieży z Joanną Majewską,  specjalistą ds. rozwoju zawodowego w przemyskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Przemyślu. Jego tematem było zbadanie potrzeb szkoleniowych młodzieży na rok 2024.

Prowadząca spotkanie omówiła sposoby podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w bezpłatnych szkoleniach, które są realizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy. Przedstawiła ofertę szkoleń w zawodach, które w barometrze zawodów na rok 2024 wskazano jako deficytowe czy też zrównoważone dające możliwość podjęcia zatrudnia. Młodzież z dużym zainteresowaniem wpisywała się na listy kursów, które dają możliwości podniesienia kompetencji zawodowych do wyuczonego zawodu. Uczniowie byli zainteresowani zdobywaniem nowych kwalifikacji w zawodach: kosmetyczka ze stylizacją rzęs, brwi i paznokci, barber, operator dronów oraz kelner-barman-barista.

Spotkanie zmotywowało młodzież do dalszego rozwoju zawodowego poprzez zdobycie dodatkowych umiejętności  zwiększających ich szanse na rynku pracy.

Autor artykułu - Joanna Majewska – specjalista ds. rozwoju zawodowego

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.