Hello World Day - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - jest to święto, którego idea narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie inicjatywa ta zyskała popularność w ponad 180 krajach. W Polsce prekursorem tego nietypowego święta stało się miasto Wrocław, które już po raz 18 włącza się w obchody tej niezwykłej inicjatywy. W tym roku temu dniu przyświeca hasło „Wróćmy do życzliwości”!

Hello World Day czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień W OSiW Iwonicz 2

 Z inicjatywy Rady Młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu w tym roku również i my przyłączamy się do tej akcji. Zgodnie z założeniem twórców uczestnicy mają przywitać się z 10 osobami (najlepiej nieznajomymi) i powiedzieć im jakiś komplement. Młodzież przygotowała również drobne upominki, które rozdała pracownikom Ośrodka. Ten mały gest wywołał uśmiech na twarzach obdarowanych osób.

Hello World Day czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień W OSiW Iwonicz 3

Hello World Day czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień W OSiW Iwonicz 4Celebrowanie tego dnia jest niezwykle proste! Wystarczy uśmiech i miłe słowo. Jest to także dobra okazja, żeby głośno wyrazić swój sprzeciw wobec wszelkim przejawom przemocy. W tym dniu kładziemy bowiem nacisk na czynienie dobra!

 Autor artykułu i zdjęć: Anna Hajduczek- wychowawca OSiW Iwonicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.