• Kontrast strony

W nawiązaniu do obchodzonego 23 lutego Światowy Dzień Walki z Depresją  kadra 9-17 Hufca Pracy w Stalowej Woli przeprowadziła cykl spotkań z uczestnikami, podczas których w przystępny sposób młodzi ludzie zapoznali się ze stereotypami dotyczącymi depresji oraz zostali poinformowani, kiedy i jak reagować na to zjawisko i gdzie zwrócić się o pomoc, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Depresja to choroba, która może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek, płeć, czy status materialny. Smutek, który dotyka nas od czasu do czasu, to uczucie normalne, stały element naszego codziennego życia, naturalna reakcja organizmu na nasze niepowodzenia. Kiedy jednak ten stan się przedłuża i nie pozwala cieszyć się życiem, może okazać się, że to depresja. Do niedawna naukowcy zajmowali się głównie depresją u ludzi dorosłych. Okazało się, że problem ten coraz częściej dotyczy dzieci i nastolatków.

Temat ten wpisał się w Inicjatywę Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pod nazwą „Depresji chcemy powiedzieć stop!”

Autor tekstu: Beata Froń , starszy wychowawca 9-17 HP

Autor zdjęć: Jakub Holcel starszy wychowawca 9-17 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.