• Kontrast strony

23 lutego obchodzony był Światowy Dzień Walki z Depresją. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

STOP DEPRESJI W 9 13 HUFCA PRACY W PRZEMYŚLU1STOP DEPRESJI W 9 13 HUFCA PRACY W PRZEMYŚLU5Uczestnicy przemyskiego 9-13 Hufca Pracy przyłączyli się do inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pod nazwą „Depresji chcemy powiedzieć stop!”. Młodzi ludzie w dniach 28-29 luty wzięli udział w prelekcji mającej na celu zwiększenie świadomości na jej temat. Dowiedzieli się, jak poważna jest to choroba, jakie niesie skutki, co jest jej przyczyną, jak się ją diagnozuje  oraz przede wszystkim jak można jej zapobiegać oraz gdzie zwrócić się po pomoc.

Tekst: Joanna Żaczek, st. wych, 9-13 HP w Przemyślu

Zdjęcia: Łukasz Stebnicki, st. wych, 9-13 HP w Przemyślu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.