• Kontrast strony

W ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP „Depresji chcemy powiedzieć stop” w 9-1 Hufcu Pracy w Rzeszowie odbył się cykl zajęć z uczestnikami, które miały na celu zwrócenie uwagi na występujące zjawiska zaburzenia nastroju, podwyższonego poziomu lęku oraz upowszechnienie wiedzy na temat depresji.

Depresja wśród młodzieży to coraz częstszy problem współczesnego świata. Wraz z postępem technologicznym, presją bycia najlepszym pod każdym względem oraz zmieniającymi się normami kulturowymi i izolowaniem się w wirtualnym świecie coraz więcej młodych osób boryka się z zaburzeniami psychicznymi, z których najbardziej powszechną jest depresja. To bardzo destrukcyjna choroba, która potrafi paraliżować codzienne życie oraz doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci. Jest jedną z głównych powodów niepełnosprawności wśród młodzieży, której źródłem są przede wszystkim czynniki środowiskowe.

Sposobów radzenia sobie z tą chorobą jest bardzo wiele. O zwalczaniu negatywnych skutków depresji, o tym jak ważna jest aktywność fizyczna i wsparcie emocjonalne ze strony przyjaciół oraz kiedy potrzebna jest profesjonalna pomoc, uczestnicy Hufca dowiedzieli się podczas przeprowadzonych rozmów z wychowawcami. Zajęcia odbywały się w małych grupach i miały na celu podnieść świadomości młodzieży o tej coraz powszechniej występującej cywilizacyjnej dolegliwości.

Autor tekstu i zdjęc: Joanna Murias- komendant 9-1 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.