21 listopada w stalowowolskim 9-17 Hufcu Pracy obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day.

STALOWOWOLSKI DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 3Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to również apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

STALOWOWOLSKI DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 4Dzień ten obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej, niż zwykła rozmowa.

Tego dnia w naszym Hufcu dominował kolor żółty. Zarówno kadra jak i uczestnicy założyli elementy stroju w tym kolorze,  gdyż kojarzy się on z uśmiechem, ciepłem i życzliwością.

 

Autor tekstu: Jakub Holcel-  Starszy wychowawca 9-17 HP Stalowa Wola

Autorzy zdjęć: uczestnicy 9-17 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.