• Kontrast strony

W roku szkolnym 2023/24 przemyski 9-13 Hufiec Pracy realizuje szereg lokalnych programów edukacyjno-profilaktycznych. Jednym z nich jest „Przemoc to nie argument”, który skierowany jest do młodzieży narażonej na kontakt z różnymi jej rodzajami. W związku z tym w siedzibie przemyskiego hufca 29 lutego odbyły się warsztaty pt. „Skutki zachowań agresywnych.”

Przemoc to problem wszechobecny. Świat, w którym funkcjonujemy nie jest w stanie się od niej całkowicie uwolnić. Warto jednak podejmować próby. Jedną z nich podjęto w trakcie warsztatów, podczas których zebrani uczestnicy wspólnie z wychowawcą wykonali kilka prezentacji multimedialnych dotykających tego zagadnienia.

Prowadzący zajęcia na zakończenie przedstawił miejsca, gdzie można zwrócić się o pomoc w przypadku bycia ofiarą przemocy, zarówno rodzinnej jak i rówieśniczej.

Tekst i zdjęcie: Łukasz Stebnicki, st. wych, 9-13 HP w Przemyślu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.