• Kontrast strony

W dniach 15-18 marca  uczestnicy przemyskiego 9-13 Hufca Pracy wzięli udział w inicjatywie Wojewódzkiej Rady Młodzieży pod hasłem „Skarpetka nie do pary”. Jej celem jest promowanie postaw szacunku i tolerancji wobec osób z Zespołem Downa.

Młodzież podczas spotkania poznała historię święta, które obchodzone jest 21 marca jako Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, bo ta choroba jest wynikiem wady genetycznej w 21 parze trzeciego chromosomu.

SKARPETKA NIE DO PARY W PRZEMYSKIM 9 13 HUFCU PRACY 2A dlaczego kolorowe skarpetki stały się jego symbolem? Ponieważ uszkodzony chromosom ma taki właśnie kształt. Natomiast ich różnorodność i wielobarwność to znak tolerancji. Bo mimo odmienności wszyscy mamy prawo w pełni cieszyć się życiem.

Tekst: Joanna Żaczek, st. wych, 9-13 HP w Przemyślu.

Zdjęcia: Wioletta Pszonak, komendant 9-13 HP w Przemyślu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.