• Kontrast strony

W dniu 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa a przy okazji jest to również pierwszy dzień wiosny. W związku z inicjatywą Rady Młodzieży uczestnicy II klasy wielozawodowej 9-10 Hufca Pracy w Krośnie postanowili wyrazić swoją solidarność z osobami dotkniętymi tym Zespołem.

Młodzież wraz z wychowawcą Sylwią Pękalską zakładając skarpety nie do pary skierowała do innych bardzo ważny przekaz:  „Świat pomimo, że jest różnorodny, to jest w nim miejsce dla KAŻDEGO. Bowiem wszyscy tworzymy jedną spójną całość”.  Skarpetki mogą być w paski, kropki, za kolano lub tuż przy kostce. Mogą być z różnych i niepasujących do siebie par. 21 marca zakładamy je, by pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego. Jednocześnie szerzymy wiedzę wśród  społeczeństwa na temat Zespołu Downa.

SKARPETA NIE DO PARY W 9 10 HUFCU PRACY 2SKARPETA NIE DO PARY W 9 10 HUFCU PRACY 3Autor tekstu i zdjęcia : Sylwia Pękalska, starszy wychowawca 9-10 Hufiec Pracy Krosno

Autor zdjęć: Uczestnicy 9-10 Hufca Pracy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.