• Kontrast strony

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. To jedno z najczęściej występujących zaburzeń genetycznych, które wpływa na rozwój intelektualny i fizyczny człowieka. Mimo problemów zdrowotnych, trudności w nauce i w codziennym życiu dzięki wielu instytucjom wspomagającym osoby nim dotknięte  mają szansę na pełniejsze i bardziej samodzielne życie.

W ramach inicjatywy Wojewódzkiej Rady Młodzieży „Skarpetka nie do pary”, promującej postawy szacunku i akceptacji osób z niepełnosprawnościami uczestnicy rzeszowskiego 9-1 Hufca Pracy z Zespołu Szkół nr 3 w Sokołowie Małopolskim udali się w odwiedziny do Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Małopolskim, by spotkać się z jego podopiecznymi.

Skarpetka nie do pary 3Skarpetka nie do pary 4Wizyta miała na celu zapoznanie się z osobami z różnego rodzaju dysfunkcjami intelektualnymi i ruchowymi oraz podniesienie świadomości uczestnikom Hufca, że osoby niepełnosprawne stanowią integralną część naszego społeczeństwa. Potrafią cieszyć się pełnym życiem, a ich determinacja i wyjątkowe talenty są często powodem do dumy dla bliskich oraz inspiracją dla osób zdrowych.

Skarpetka nie do pary 5Skarpetka nie do pary 6Dziękujemy Pani Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy P. Annie Szeliga-Skoczylas za gościnność i zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem domu wspierającego osoby niepełnosprawne.

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Murias - komendant 9-1 HP

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.