• Kontrast strony

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu rozpoczęła realizację zadań wynikających z harmonogramu Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP pod hasłem przewodnim „Siła jest w nas”.

SIŁA JEST W NAS 6SIŁA JEST W NAS 7Na zajęciach artystycznych uczestnicy przygotowali plakat oraz duże pudełko, do którego zbierana będzie karma dla zwierząt, które tymczasowy dom znalazły w schronisku OTOZ Animals Krosno należącym do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Poza zbiórką, która będzie przeprowadzona na terenie Ośrodka, młodzi ludzie zwracają się z gorącym apelem do wszystkich, którzy chcieliby przygarnąć na stałe zwierzaka ze schroniska. Na stronie internetowej  https://otozkrosno.wordpress.com/  są zdjęcia zwierzaków, które czekają na kochający dom. Zdjęcia czworonożnych mieszkańców schroniska przyozdobiły także nasze pudełko, a pierwsze puszki trafiły już do środka.

Kolejną inicjatywą, którą zapoczątkowała młodzież, jest zbiórka pieniędzy potrzebnych, aby dołączyć się do akcji „Adopcja serca”. W tym celu uczestnicy własnoręcznie z małego pudełka wykonali skarbonkę, do której zbierane będą pieniądze potrzebne na opłacenie edukacji wybranemu dziecku z Afryki.

Liczymy, że znajdzie się wiele osób o dobrym sercu, które zechcą wspomóc zainicjowane dzisiaj inicjatywy. Razem bowiem możemy wiele zdziałać i odmienić los potrzebujących dzieci oraz bezdomnych zwierzaków.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Hajduczek – wychowawca OSiW w Iwoniczu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.