• Kontrast strony

W roku szkolnym 2023/24 przemyski 9-13 Hufiec Pracy realizuje szereg lokalnych programów edukacyjno-profilaktycznych. Jednym z nich jest program „Przemoc to nie argument”, który skierowany jest do młodzieży narażonej na kontakt z różnymi jej rodzajami. W związku z tym w przemyskim Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych 13 lutego odbyły się zajęcia pt. Rodzaje agresji i przemocy – Jak się przed tym bronić?”

Przemoc to problem wszechobecny, zalewa telewizję, Internet, media społecznościowe. Wdziera się w przestrzeń umysłową nie tylko młodzieży, ale i całego społeczeństwa, rozkładając jego podstawy od środka. Prowadzi również do niebezpiecznych zachowań, wpływając jednoznacznie dysfunkcyjnie na umysł młodego człowieka.

Prowadzący zajęcia na zakończenie przedstawił miejsca gdzie można zwrócić się o pomoc w przypadku bycia ofiarą przemocy, zarówno rodzinnej jak i rówieśniczej.

Tekst i zdjęcie: Łukasz Stebnicki, st. wych, 9-13 HP w Przemyślu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.