W okresie roku szkolnego 2023/24 przemyski 9-13 Hufiec Pracy realizuje ogólnopolski program profilaktyczno-wychowawczy pt. „Życie jest przede mną”. W związku z 23 stycznia w przemyskim Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych odbyły się warsztaty redukowania stresu wchodzące w skład programu.

Stres jest nieodłącznym elementem życia, wpływającym zarówno na kondycję psychiczną jak i fizyczną. Wykształcenie umiejętności obcowania z nim pozwala młodym ludziom zyskać zdrowe podejście i sprawić, by stał się on bardziej motywujący i miał korzystny wpływ na rzeczywistość.

Głównym celem programu „Życie jest przede mną” jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników OHP oraz poprawa funkcjonowania młodzieży w sferze psychofizycznej, który w swoim założeniu skupia się na dokonaniu bilansu najistotniejszych potrzeb w zakresie zwiększenia wspomnianego bezpieczeństwa w perspektywie długofalowej.

Tekst: Łukasz Stebnicki - st. wych. 9-13 HP w Przemyślu

Zdjęcia: Joanna Żaczek - st. wych. 9-13 HP w Przemyślu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.