• Kontrast strony

Zdrowy styl życia opiera się przede wszystkim na właściwym podejściu do niego, aktywności fizycznej i umiejętności odpoczywania w celu regeneracji umysłu i zebrania chęci do dalszej pracy i nauki.

9 kwietnia Barbara Ukleja, wychowawczyni w 9-10 Hufcu Pracy w Krośnie, udała się wraz z młodzieżą na wycieczkę po krośnieńskim rynku, gdzie można doskonale wypocząć i nasycić się klimatem, bogatą historią oraz miejskimi zabytkami. Krosno to miasto, w którym nie brakuje wyjątkowych atrakcji, każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. My wybraliśmy rynek, bo ma on wyjątkowy zabytkowy klimat, który połączony jest z nowoczesną architekturą.  Wycieczka odbywała się ulicami starówki oraz podcieniami, jednak centralnym jej punktem stała się fontanna, przy której wychowawczyni opowiedziała najciekawsze informacje związane z historią i kulturą Krosna.

Poznajemy Krosno 2Kwiecień to ten czas, kiedy otwierają budki z lodami i wokół rynku rozstawiane są stoliki, przy których można napić się pysznej kawy. My również nie odmówiliśmy sobie tej przyjemności i skorzystaliśmy z uroków wiosennego przedpołudnia. Stwierdziliśmy, że spędzenie nawet kilku chwil na świeżym powietrzu bardzo pozytywnie wpływa na umysł oraz odświeżenie relacji międzyludzkich.

Po tak ciekawym i pouczającym spędzeniu czasu, młodzież naładowana pozytywną energią chętnie wróciła do dalszej nauki. Bo nawet krótki relaks sprawia, że lepiej dbamy o swoją kondycję psychiczną i fizyczną.

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Ukleja, wychowawca 9-10 HP-DK

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.