15 grudnia uczestnicy III rocznika 9-9 Hufca Pracy w Krośnie spotkali się z pośrednikiem pracy Edytą Wilusz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krośnie. Zajęcia były przeprowadzone w ramach realizacji autorskiego programu edukacyjno – profilaktycznego i aktywizacji zawodowej „Moja droga zawodowa”.

W trakcie spotkania prowadząca omówiła lokalny rynek pracy i przedstawiła instytucje świadczące usługi pośrednictwa pracy. Pośrednik pracy skupiła się na planach edukacyjno – zawodowych uczestników po zakończeniu edukacji oraz skoncentrowała się na omówieniu perspektyw podjęcia pracy. Zaprezentowała również młodzieży strony internetowe, na jakich można szukać ofert pracy oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Młodzież uzyskała również informację na temat możliwości podjęcia pracy za pośrednictwem sieci EURES.

Uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli w zajęciach mając na uwadze, iż zdobyte informacje ułatwią im poruszanie się po rynku pracy.

Autor tekstu i zdjęć: Maciej Wojdyła, st. wychowawca 9-9 HP - DK Krosno.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.