• Kontrast strony

Postęp technologiczny jest zarazem błogosławieństwem jak i przekleństwem dzisiejszych czasów. Nowe technologie dały nam nowe ścieżki rozwoju, ułatwiły dostęp do informacji i zróżnicowanej rozrywki, usprawniły komunikację. Przyniosły jednak także wiele zagrożeń. Jednym z nich jest cyberprzemoc, która - jak pokazują badania - dotyka wielu z nas. Jest to specyficzny rodzaj przemocy, ponieważ nie zostawia ran i siniaków na ciele. Trudniej ją zauważyć i zdiagnozować, jednak jej konsekwencje mogą być tak samo tragiczne jak w przypadku przemocy fizycznej.

Zjawisko cyberprzemocy w dużej mierze dotyczy ludzi młodych, którzy chętnie korzystają z różnych komunikatorów oraz są aktywni w mediach społecznościowych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby uświadamiać im, jakie konsekwencje niesie stosowanie takiego rodzaju przemocy oraz w jaki sposób się przed nią bronić.

O cyberprzemocy w OSiW Iwonicz 2

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu odbyły się zajęcia wprowadzające młodzież w tematykę cyberprzemocy.  W trakcie prezentacji omówione zostały podstawowe zagadnienia z nią związane takie jak: rodzaje cyberprzemocy, jej skutki oraz konsekwencje prawne grożące za jej stosowanie. Uczestnicy obejrzeli także materiał filmowy agencji Vena Art pt. „Cyberprzemoc”, który polecamy ze względu na zawarte w nim treści. Młodzież dowiedziała się, jak nieprzemyślana aktywność w sieci może wpłynąć na znalezienie pracy w przyszłości. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznali się także z poradami, jak stworzyć dobre, mocne hasło tak, aby uniemożliwić włamanie się na nasze konta w social mediach, czy skrzynkę pocztową. Była to okazja, aby za pomocą odpowiednich stron sprawdzić „siłę” hasła oraz dowiedzieć się, czy ktoś kiedykolwiek próbował włamać się na naszą internetową pocztę.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Hajduczek – wychowawca OSiW w Iwoniczu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.