Czy da się pogodzić przyjemne z pożytecznym? Owszem! Przekonała się o tym młodzież sanockiego 9-8 Hufca Pracy podczas wycieczki do Rzeszowa, która odbyła się 7-go grudnia.

Mikołajkowa wycieczka rekreacyjna do Rzeszowa 3Mikołajkowa wycieczka rekreacyjna do Rzeszowa 4Pierwszym punktem był seans filmowy w Multikinie. Uczestnicy mieli do wyboru dwa filmy, z których wybrali „Wonka”. Opowiada on o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się Willym Wonką, znanym z poprzedniej części filmu. To piękne, pełne muzyki, barw i magii widowisko pokazało nam młodego chłopaka, zdeterminowanego, z masą pomysłów, aby odmienić smak swoim słodkim wynalazkiem- czekoladą. Co było przyjemne w tym filmie to oczywiste, ale co było pożyteczne? Według nas główne przesłanie filmu, które pokazało, że mimo przeciwności losu i pułapkom stawianym na drodze, ciężką pracą i determinacjom jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel. I co ważne!- Wszystko, co najlepsze w życiu rozpoczyna się od marzeń.  Po filmie udaliśmy się do restauracji na obiad, podczas którego wywiązała się ciekawa dyskusja na temat ekranizacji w odniesieniu do współczesnego świata.

Mikołajkowa wycieczka rekreacyjna do Rzeszowa 6Mikołajkowa wycieczka rekreacyjna do Rzeszowa 7Podsumowaniem dnia była wizyta w parku trampolin „Grawitacja”. Na początku instruktor przeprowadził rozgrzewkę i zaczęła się dwugodzinna zabawa na różnego rodzaju trampolinach, w basenach z piłkami i w parku linowym. Okazało się, że nasi uczestnicy są nie tylko odważni, ale też bardzo zwinni. Podczas dwóch godzin można było zobaczyć salta w przód, w tył i elementy gimnastyki powietrznej. W wielkiej hali wypełnionej po sufit atrakcjami młodzież mogła w ciekawy sposób aktywnie spędzić czas, rozwinąć swoje sportowe zainteresowania i zrozumieć, że skoki na trampolinie to nie tylko zabawa, ale też rewelacyjny trening, którego skutki prawdopodobnie odczują następnego ranka wstając z łóżka ;-)

Autor tekstu: Justyna Solon starszy wychowawca 9-8 HP w Sanoku

Autor zdjęć: Justyna Solon, Witold Koza starszy wychowawca 9-8 HP w Sanoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.