Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został ustanowiony przez ONZ, by uczcić 6 milionów Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny  światowej. Jego datę wyznaczono na 27 stycznia - rocznicę wyzwolenia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania z tej okazji zostały zorganizowane zajęcia, podczas których młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń. Upamiętniła również wszystkich tych, którzy stali się ofiarami nazistowskiego reżimu. Uczestnicy obejrzeli film pt. „Miejsce Pamięci”, który przedstawił historię powstania i funkcjonowania największego ośrodka zagłady, jakim był niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Po projekcji nie zabrakło dyskusji, której konkluzją było to, że należy dbać o drugiego człowieka i jego godność, reagować na przemoc, pielęgnować wspólnotę i tolerancję. Postrzegać drugiego człowieka należy przez pryzmat jego dobroci, a nie wyglądu, pochodzenia czy koloru skóry. Warto pamiętać, że historia lubi się powtarzać i nie należy popełniać tych samych błędów.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU W OSIW IWONICZ 2

Końcowym etapem zajęć było wykonanie przez uczestników okolicznościowej gazetki.

Autor artykułu: Małgorzata Zywar, wychowawca OSiW Iwonicz

Autor zdjęć: Karolina Jakieła, wychowawca OSiW Iwonicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.