Ferie zimowe to dla młodzieży czas relaksu, odpoczynku i wytchnienia od trudów szkolnych. Jak co roku w tym okresie kadra przemyskiego 9-13 Hufca Pracy przygotowała dla uczestników zróżnicowaną ofertę zajęć.

W dniach 7-8 lutego młodzież wraz z wychowawcami wybrała się na lodowisko.. Dla niektórych był to prawdziwy debiut. Byli też tacy, którzy w ubiegłym roku spędzali ferie w ten sam sposób. Większość bardzo poważnie podchodziła do nauki jazdy. Jednocześnie z radością przyjmowała drobne niepowodzenia, oczywiście świetnie się bawiąc. Warunki pogodowe wprawdzie nie były wymarzone, ale lodowisko jest zapełnione młodzieżą.

FERIE ZIMOWE W PRZEMYSKIM 9 13 HUFCU PRACY2FERIE ZIMOWE W PRZEMYSKIM 9 13 HUFCU PRACY3W kolejnym dniu ferii młodzież wraz z wychowawcą wybrała się do kina Helios na premierę filmu „Cudowny chłopak”. To oparta na międzynarodowym bestsellerze wzruszająca historia Auggie'ego, chłopca ze zdeformowaną twarzą, który zaczyna naukę w szkole publicznej. Próbuje udowodnić, że najważniejsze jest nie piękno zewnętrzne, ale to, co mamy w środku. „Cudowny chłopak” daje nadzieję, po prostu. Uczy, że szacunek do drugiego człowieka jest niezmiernie ważny.

Ferie spędzane w sposób aktywny cieszą się dużą popularnością. Są okazją, aby wyjść z domu i aktywnie spędzać czas. Kadra hufca stara się organizować wypoczynek w sposób ciekawy i zadowalający.

Tekst i zdjęcia: Joanna Żaczek, st. wych. 9-13 HP w Przemyślu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.