• Kontrast strony

1 marca to  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto państwowe poświęcone pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. 1 marca jest datą symboliczną, która nawiązuje do 1 marca 1951 r. Tego dnia w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość".

Uczestnicy stalowowolskiego 9-17 Hufca Pracy wzięli udział w lekcji historycznej, w trakcie której poznali sylwetki zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych bohaterów podziemia. Podsumowaniem zajęć było wspólne przygotowanie gazetki ściennej poświęconej działalności powojennego podziemia niepodległościowego.

Dzień Żołnierzy Wyklętych w stalowowolskim hufcu 2

Wspólnie musimy dbać, aby pamięć o nich nigdy nie zginęła.

Autor tekstu: Jakub Holcel- Starszy wychowawca 9-17 HP Stalowa Wola

Autor zdjęć: Beata Froń- Starszy wychowawca 9-17 HP Stalowa Wola

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.