13 grudnia uczestnicy III rocznika 9-9 Hufca Pracy w Krośnie spotkali się z doradcą zawodowym krośnieńskiego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Zajęcia prowadzone przez panią Martę Kandefer - Fydrych były realizowane w ramach autorskiego programu edukacyjno – profilaktycznego i aktywizacji społecznej „Moja droga zawodowa”. Miały one na celu zdiagnozowanie mocnych i słabych stron, oraz motywacji uczestników, a także przedstawienie oczekiwań pracodawców względem przyszłych pracowników.

W czasie zajęć młodzież dowiedziała się, jak łatwiej zaplanować przyszłość zawodową, jak rozpoznać zainteresowania i predyspozycje zawodowe oraz jak uświadomić sobie, jakie atuty można wykorzystać szukając pracy i przygotowując dokumenty aplikacyjne. W kolejnej części zajęć uczestnicy poznali oczekiwania pracodawców względem przyszłych pracowników. Dowiedzieli się, że oczekują oni od kandydatów zrozumienia, na czym polega działalność firmy, a także kładą nacisk na umiejętność kandydata do pracy w zespole. Ważna jest również komunikatywność - zwłaszcza ta werbalna.

Były to już kolejne zajęcia, w których, uczestnicy III rocznika aktywnie uczestniczyli mając na uwadze, iż zdobyta wiedza pozwoli im i ułatwi poruszanie się po rynku pracy.

Autor tekstu: Marcin Ślązak, st. wychowawca 9-9 HP - DK Krosno

Autor zdjęcia: Bogusław Stachyrak, Komendant 9-9 HP-DK Krosno

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.