• Kontrast strony

8 kwietnia starszy wychowawca Sylwia Pękalska przeprowadziła dla uczestników 9-10 Hufca Pracy w Krośnie kolejne już zajęcia z programu wojewódzkiego o cyberprzemocy.

Prowadząca spotkanie na wstępie przypomniała, czym jest to zjawisko. To podobnie jak przemoc tradycyjna podejmowanie agresywnych – w tym przypadku z użyciem urządzeń elektronicznych, najczęściej telefonu bądź komputera - działań wobec osób słabszych, które nie mogą się same bronić. Jej celem zawsze  jest wyrządzenie krzywdy polegającej na  nękaniu, dręczeniu czy prześladowaniu w Internecie.

Młodzież żywo włączyła się do dyskusji. Podsumowując wychowawczyni zwróciła uwagę, iż nikt nie może czuć się bezkarny w sieci.

Autor tekstu: Sylwia Pękalska, starszy wychowawca 9-10 Hufiec Pracy Krosno

Autor zdjęć: Stanisław Machowski, starszy wychowawca 9-10 Hufiec Pracy Krosno

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.