W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi 24 stycznia w Zespole Szkół Usługowo - Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu Henryk Szczepanowicz, wychowawca przemyskiego 9-13 Hufca Pracy przeprowadził zajęcia wychowawcze poświęcone niebezpieczeństwom, z jakimi może się spotkać młody człowiek podczas ferii zimowych.

Prowadzący przedstawił zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz bezpiecznego podróżowania, a także omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Wychowawca przestrzegał przed brawurowym zachowaniem na stoku narciarskim, tłumacząc słuchaczom, że nieodpowiedzialne korzystanie z tras narciarskich może sprowadzić zagrożenie nie tylko na nas, ale również innych użytkowników stoku. Ostrzegał również przed wchodzeniem na lód na rzekach i jeziorach, zachęcając jednocześnie do korzystania z oficjalnych lodowisk z rozwagą i bez zbędnej brawury.

Na zakończenie przypomniał uczestnikom numery telefonów alarmowych takich jak straż pożarna (998), policja (997), pogotowie ratunkowe (999) oraz numer ratunkowy 112.

Tekst i zdjęcia t: Łukasz Stebnicki - st. wych. 9-13 HP w Przemyślu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.