10 stycznia uczestnicy 9-10 Hufca Pracy w Krośnie uczący się w klasie wielozawodowej, wzięli udział w pogadance na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie ferii zimowych.

Wychowawca Sylwia Pękalska przypomniała młodzieży zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie uczniowie żywo dyskutowali na temat sportów zimowych oraz bezpiecznego z nich korzystania. Zwrócono uwagę na strój podczas jazdy na nartach oraz konieczność posiadania kasku. Uczestnicy dowiedzieli się, że podczas jazdy na łyżwach należy korzystać tylko z lodowisk, a nie z niestrzeżonych ślizgawek, nie należy doczepiać sanek do samochodu, a przed wędrówkami w góry sprawdzić wcześniej pogodę oraz ubrać się odpowiednio do panujących warunków.

Bezpieczne ferie zimowe 2024 2

Uczestnicy Hufca wykazali się dużą wiedzą związaną z bezpieczeństwem podczas ferii. Na zakończenie spotkania wychowawczyni wyświetliła filmy instruktażowe udostępnione przez Komendę Miejską Policji i Ochotniczą Straż Pożarną.

Autor tekstu i zdjęć: st. wychowawca 9-10 Hufiec Pracy Sylwia Pękalska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.