W jakich zawodach warto się kształcić oraz szukać zatrudnienia? Jakich specjalistów brakuje na lokalnym rynku pracy? Na te pytania wspólnie z pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Stalowej Woli próbowano odpowiedzieć podczas warsztatów dla osób uczących się w liceum dla dorosłych w systemie zaocznym.

Przeprowadzenie zajęć pozwoliło zdefiniować, czym jest barometr zawodów, jakie informacje o rynku pracy zawiera oraz przez kogo jest tworzony. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, czym są zawody deficytowe, zrównoważone oraz nadwyżkowe. Pokazano, w jakich zawodach warto się kształcić, szkolić, podnosić swoje kompetencje aby z łatwością wejść na rynek pracy i podjąć zatrudnienie.     

Dodatkowo przekazano informację o realizacji projektu „Odpowiedzialni za przyszłość”. Poinformowano o warunkach, jakie należy spełnić aby przystąpić do projektu oraz korzyściach płynących z uczestnictwa w nim. Wręczono materiały informacyjne i zaproszono do biura MCK w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Autor tekstu i zdjęć: Kinga Szczęch, pośrednik pracy, MCK w Stalowej Woli

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.