• Kontrast strony

Możliwość pogodzenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym nie jest łatwym zadaniem. Zachowanie równowagi daje pracownikowi satysfakcję z życia i pracy, wpływa pozytywnie na jego zdrowie i samopoczucie. Z kolei jej brak prowadzi najczęściej do wypalenia zawodowego, konfliktów w pracy i rodzinie, pogorszenia stanu zdrowia, frustracji.

Z uwagi na to pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Stalowej Woli przeprowadził warsztaty na temat „Godzenia życia zawodowego i rodzinnego”. Uczestnikami spotkania była młodzież ucząca się w szkole branżowej I stopnia w Stalowej Woli, która po jej ukończeniu wejdzie w dorosłe życie. Młodzi ludzie wspólnie szukali rozwiązań jak pogodzić codzienne obowiązki z pracą, aby móc zachować równowagę. Zostali zapoznani ze stereotypami dotyczącymi postaw, podziału zadań i obowiązków poszczególnych członków rodziny.

Uczestnicy spotkania z zaangażowaniem wykonywali poszczególne ćwiczenia oraz chętnie włączali się w dyskusję.

Autor tekstu i zdjęć: Kinga Szczęch, pośrednik pracy, MCK w Stalowej Woli.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.