Okres ferii zimowych to znakomita okazja do odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych. Kadra wychowawcza 9-10 Hufca Pracy w Krośnie zorganizowała cykl zajęć integracyjno – sportowych skierowanych do uczestników naszej jednostki. Wszystkie przedsięwzięcia miały na celu poprzez aktywne uczestnictwo wychowanków w zajęciach edukacyjnych, sportowych oraz podnoszących kwalifikacje zawodowe oderwania ich od komputera, telefonu i innych urządzeń multimedialnych, które mogą mieć negatywny wpływ na psychofizyczny rozwój.

AKTYWNE FERIE W KROŚNIEŃSKIM HUFCU 1AKTYWNE FERIE W KROŚNIEŃSKIM HUFCU 4W okresie od 5 – 9 lutego wychowankowie w ramach zajęć integracyjnych podnosili swoją sprawność fizyczną na kręgielni K-15 w Krośnie. Młodzież poznała podstawowe zasady gry w kręgle i mogła doskonalić swoje umiejętności. Była to doskonała okazja przekonać się, że ta gra to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała forma spędzania wolnego czasu.

AKTYWNE FERIE W KROŚNIEŃSKIM HUFCU 2Kolejnym przedsięwzięciem było doskonalenie umiejętności zawodowych  o profili cukiernik. W krośnieńskiej Cukierni „Jagusia” uczestniczki poznały proces wytwarzania takich przysmaków jak pączki i faworki, które towarzyszą nam jako słodkie przekąski w „Tłusty czwartek”.

W czasie ferii nie można zapominać o tych, którzy mają trudności w nauce. W związku z tym odbyły się zajęcia edukacyjne z j. polskiego, matematyki i przedmiotów zawodowych które umożliwiły młodzieży nadrobienie zaległości edukacyjnych.

Zajęcia zorganizowane w Hufcu cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków, co świadczy o tym, że jest duże zapotrzebowanie na organizację tego typu imprez i zajęć, które w sposób właściwy kształtują osobowość młodego człowieka.

Autor tekstu: Robert Nycz, st. wychowawca 9-10 HP – DK w Krośnie

Autor zdjęć:  Emil Stachyrak, komendant 9-10 HP – DK w Krośnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.