• Kontrast strony

W ramach obchodów 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowali warsztaty dla młodzieży. Spotkanie odbyło się 10 maja, a jego tematem były „Kompetencje kluczowe i umiejętności pożądane na europejskim rynku pracy.

W dzisiejszym dynamicznym i coraz bardziej zglobalizowanym świecie, europejski rynek pracy stale ewaluuje, wymagając od pracowników coraz większej elastyczności i różnorodnych umiejętności. Aby osiągnąć sukces zawodowy, konieczne jest posiadanie zestawu kompetencji, które przedkładają się na skuteczne wykonywanie zadań w różnorodnych środowiskach zawodowych. Spotkanie rozpoczęło się od omówienia celów uczestników oraz analizy ich osiągnięć, zainteresowań i przyszłych doświadczeń zawodowych. Po wypełnieniu kwestionariusza kompetencji, każdy z zebranych mógł trafnie określić posiadane umiejętności i preferencje zawodowe. Pomogło to w identyfikacji silnych stron oraz obszarów, które wymagają dalszego rozwoju.

Dzięki spotkaniu zrozumiałam jak ważne jest ustalanie celów oraz jakie mam podjąć kroki, aby lepiej odnaleźć się na zmieniającym się rynku pracy i zwiększyć szanse na sukces zawodowy – mówi jedna z uczestniczek spotkania.

 

Fot. 2

Fot. 1, 2 Doradca zawodowy prowadzi warsztaty dla uczestników DOFE

Tekst i zdjęcia – Magdalena Wojnarska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.