• Kontrast strony

Wiosna jest jednym z najpiękniejszych okresów roku, który inspiruje zarówno artystów, jak i fotografów. Jej wyjątkowy urok sprawia, że staje się popularnym tematem prac. Dlatego, młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu chętnie podjęła się realizacji takiego zadania.

Uczestnicy, aby uchwycić atmosferę odradzającej się przyrody, kwitnących kwiatów, soczystej zieleni oraz promieni słonecznych wyszli w plener. Tam chętnie obserwowali i fotografowali kwitnące drzewa, pola pełne kolorowych kwiatów oraz rozwijające się pąki na gałęziach. Następnie przelali swoje obserwacje w pracach plastycznych. Jedna grupa ze swoich fotografii tworzyła różnorodne kompozycje w antyramach. Natomiast druga, aby oddać delikatność kwitnących kwiatów, intensywność zieleni i jasność nieba malowała wiosnę wykorzystują różnorodne techniki malarskie. Wspólne szukanie wiosny to był czas, który zainspirował młodych artystów do tworzenia dzieł, które oddają magię tego wyjątkowego okresu roku. Starannie wykonane prace plastyczne, które emanują optymizmem i radością, będą ozdobą siedziby jednostki.

 

Fot. 1 Uczestnicy w plenerze fotografują wiosnę

 

fot 2

Fot. 2 Młodzież podczas wykonywania prac plastycznych

 

fot.3

Fot. 3 Efekty pracy młodzieży

 

Tekst i zdjęcia – Monika Gajowska, Marta Zięba

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.