• Kontrast strony

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, kiedy natura budzi się do życia po zimowym śnie. Dni stają się coraz dłuższe, pełne optymizmu, nadziei i radości. Uczestnicy internatu z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu, w dniu 18 marca, postanowili uczcić tę wyjątkową porę roku, biorąc udział w zajęciach rekreacyjnych i tworząc piękną gazetkę według własnego pomysłu.

Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat wiosny i zmian zachodzących w przyrodzie. To czas, gdy przyroda przechodzi wyraźne przemiany - ptaki wracają do Polski, zaczyna się sezon pikników, spacery stają się popularne, a prace w ogrodach nabierają tempa.

Krótko mówiąc, wiosna to magia, wszystko budzi się do życia, trawa zaczyna przybierać pięknego zielonego koloru, drzewa wypuszczają pąki i liście, a kwiaty rozkwitają w pełnej krasie – nadmieniła jedna z uczestniczek internatu.

Mimo kapryśnej pogody, która nie zawsze sprzyjała, młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach fizycznych na świeżym powietrzu, aby rozruszać się po zimowym okresie.

Fot. 1 Gazetka wiosenna wykonana przez młodzież z jednostki

Tekst – Małgorzata Kulpa
Zdjęcia – Katarzyna Kulig

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.