• Kontrast strony

Dnia 20 marca, z okazji Światowego Dnia Poezji, uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu promowali czytanie wierszy znanych polskich poetów.

Po krótkiej prelekcji, podczas której młodzi ludzie dowiedzieli się, że Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO 21 marca 1999 r. w Paryżu, a jego celem jest chęć uhonorowania poetów, promowanie czytania, pisania i jej nauczania, wspieranie zbieżności między poezją a innymi sztukami, na przykład: muzyką, tańcem, teatrem. Młodzież z entuzjazmem przedstawiła wiersze Wisławy Szymborskiej i Jana Twardowskiego. Jedne dzieła wywołały uśmiech na twarzach uczestników, inne zmuszały do refleksji. Przedsięwzięcie sprawiło, że młodzi ludzie mogli na chwilę się zatrzymać w pędzie codziennych obowiązków, dostrzec piękno literatury, opisującej subiektywnie widziany świat. Ponieważ poezja nadal łączy ludzi na różnych kontynentach, wszyscy są zaproszeni do wspólnego świętowania.

Fot. 1 Wspólne świętowanie Światowego Dnia Poezji

Tekst i zdjęcia – Barbara Jędrzejczyk, Anna Truchan

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.