• Kontrast strony

W Wielki Czwartek uczestnicy nowohuckiego Hufca Pracy w Krakowie czynnie włączyli się do pomocy w przygotowaniu paczek wielkanocnych dla bezdomnych, organizowanej przez Siostry Albertynki i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Młodzi ludzie pod opieką wychowawców spotkali się w kuchni św. Brata Alberta przy ul. Dietla, aby przygotować paczki żywnościowe dla najuboższych i bezdomnych - podopiecznych Sióstr Albertynek. Uczestnicy Hufca zmierzyli się z około toną produktów żywnościowych, które należało spakować i przygotować do wydania dla potrzebujących. Wolontariusze bez problemów poradzili sobie z tym wyzwaniem i przygotowali ponad 300 paczek. Do każdego opakowania dołączone były kartki świąteczne z życzeniami, które wykonali uczniowie okolicznych szkół. Siostra Leokadia serdecznie podziękowała za pomoc i za to, że zawsze może liczyć na wolontariuszy z nowohuckiego Hufca.

Na zakończenie nastąpiło symboliczne łamanie jajeczkiem. Wszyscy życzyli sobie zdrowych, rodzinnych świąt i spotkania na kolejnym wspólnym dziele pomocy dla potrzebujących.

 

Fot. 1 Wolontariusze z Hufca z Siostrą Leokadią

 

Fot. 2

 

Fot. 3

Fot. 2, 3 Uczestnicy w trakcie pakowania paczek

                                                                                                                           

Tekst – Ewa Rak
Zdjęcia – Jolanta Matykiewicz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.