• Kontrast strony

W związku z nadejściem kalendarzowej wiosny, dnia 27 marca w bocheńskim Hufcu Pracy, w ramach organizacji imprezy lokalnej, odbyły się warsztaty ogrodniczo-ekologiczne. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać o ekologii i ochronie środowiska oraz zasadzić kwiaty.

Troska o środowisko naturalne może przejawiać się na różne sposoby. Segregacja śmieci, zwiększanie społecznej świadomości na temat ekologii, dbanie o swoje najbliższe środowisko, sadzenie drzew, sianie łąk kwietnych, które pozwalają na funkcjonowanie nawet w przestrzeni miejskiej owadów. Te i inne działania na rzecz planety omówili uczestnicy podczas warsztatów ogrodniczo-ekologicznych i postanowili wcielić je w życie. Na zakończenie wspólnie posadzili kwiaty w hufcowym ogródku, które nie tylko umilą miejsce swoim wyglądem, ale także oczyszczą powietrze.

Dbanie o środowisko jest bardzo ważne, od nas zależą losy naszej planety – powiedziała Ewa podczas warsztatów.

– Sadzenie roślin i dbanie o nie jest świetną formą relaksu i odpoczynku. Już samo otaczanie się zielenią dobrze wpływa na samopoczucie – dodała Sabina.

 

Fot. 1 Uczestnicy w trakcie warsztatów

 

Fot.2

Fot. 2 Efekty pracy młodzieży

 

Fot.3

Fot. 3 Kącik kwiatowy

 

Tekst i zdjęcia – Halina Markowska-Mikulska

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.